1 april 2015

Maak kennis met onze nieuwe Statenfractie!

Op woensdag 25 maart zijn de nieuwe Provinciale Staten van Gelderland geïnstalleerd. 55 Statenleden verdeeld over 11 fracties gaan aan de slag als volksvertegenwoordiger voor onze mooie provincie. De PvdA heeft 6 zetels (bekijk hier de volledige uitslag): Peter Kerris, Anna-Lena Hedin-Penninx, Piet Wanrooij, Karin Jeurink, Fokko Spoelstra en Titus Visser zijn onze nieuwe Statenleden.  Peter, Piet en Anna-Lena kennen we uit de vorige periode, Karin, Fokko en Titus zijn voor het eerst Statenlid. We gaan er met volle energie tegenaan. Werken aan een Gelderland waar het goed werken en goed wonen is, in een leefbare en duurzame omgeving, waar iedereen meedoet en niemand achterblijft.

Fractieleden, functieverdeling en contactgegevens

Op 25 maart 2015 zijn onze PvdA volksvertegenwoordigers benoemd in de Staten van Gelderland. Het coalitieakkoord en de portefeuilleverdeling in Gedeputeerde Staten zijn op 29 april 2015 vastgesteld.

Peter Kerris2
Peter Kerris, Nijmegen 
Fractievoorzitter
p.kerris@gmail.com
Commissie Algemeen Bestuur en Financiën (ABF)
Woordvoerder algemeen en openbaar bestuur, bestuurlijke en Europese samenwerking, stad- en regio.
Vertegenwoordigt: Nijmegen, Groesbeek, Heumen, Wijchen, Ubbergen, Beuningen, Millingen a/d Rijn
Anna-Lena2
Anna Lena Hedin, Silvolde 
Secretaris
ahedinpenninx@gmail.com
Commissie Ruimtelijke ordening Landelijk gebied en Wonen (RLW)
Woordvoerder: vitaal platteland, natuur, wonen, zorg & welzijn.
Vertegenwoordigt: Aalten, Berkelland, Bronckhorst, Oost Gelre, Oude IJsselstreek, Winterswijk, Montferland, Doetinchem
Piet Wanrooy2
Piet Wanrooij, Arnhem
yoornaw@gmail.com
Commissie Bereikbaarheid, Openbaar vervoer en Cultuur (BOC), Commissievoorzitter EEM
Woordvoerder: mobiliteit, regionale bereikbaarheid en openbaar vervoer.
Vertegenwoordigt: Arnhem, Over-Betuwe, Lingewaard, Rozendaal, Renkum, Rheden
Karin Jeurink2
Karin Jeurink, Zutphen
karinjeurink@gmail.com
Commissie Ruimtelijke ordening Landelijk gebied en Wonen (RLW)
Woordvoerder: (duurzame) ruimtelijke ontwikkeling, water, luchtvaart, krimp.
Vertegenwoordigt: Zutphen, Epe, Brummen, Lochem, Voorst, Zevenaar, Rijnwaarden, Doesburg, Duiven, Westervoort
Fokko Spoelstra2
Fokko Spoelstra, Apeldoorn 
Vice-fractievoorzitter
spoelstrafokko@gmail.com
Commissie Economie, Energie en Milieu (EEM)
Woordvoerder: regionale economie (arbeidsmarkt, innovatie en topsectoren, toerisme en recreatie)
Vertegenwoordigt: Apeldoorn, Elburg, Ermelo, Harderwijk, Hattem, Heerde, Nunspeet, Oldebroek, Putten
Titus Visser2
Titus Visser, Heelsum
tnm.visser@gmail.com
Commissie Economie, Energie en Milieu (EEM)
Woordvoerder: milieu, energie en klimaat.
Vertegenwoordigt: Wageningen, Ede, Barneveld, Scherpenzeel, Nijkerk
West Maas en Waal, Druten, Neerijnen, Maasdriel, Lingewaal, Neder-Betuwe, Buren, Culemborg, Geldermalsen, Tiel, Zaltbommel
Yvonne de Jager2
Yvonne de Jager, Westervoort

Fractievolger
ylwdejager@gmail.com
Commissie Algemeen Bestuur en Financiën (ABF)
Woordvoerder: financiën.
Laurens de kleine
Laurens de Kleine, Harderwijk
Fractievolger
dekleinemaas@caiway.nl
Commissie Bereikbaarheid, Openbaar vervoer en Cultuur (BOC)
Woordvoerder: culturele infrastructuur, monumentenzorg, sport.

Gedeputeerde

Josan
Josan Meijers